CBK ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ

Centrum Biblioteczno – Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego ponownie zaprasza wszystkich miłośników historii naszej małej ojczyzny.

Po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią wirusa, możemy w końcu spotkać się – oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Niestety, nie możemy jeszcze w budynku Centrum, tylko w plenerze. Zatem proponujemy samochodową wyprawę po kilku dworach i pałacach z docelową wizytą w Łężanach z prawdopodobną możliwością wejścia do środka i zwiedzania wnętrza (zależy od zgody kanclerza Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Poza tym zwiedzimy dwór w Stachowiźnie, którego historia związana jest z ostatnim właścicielem Łężan. Po drodze zajedziemy do Bezławek na porządkowany przykościelny cmentarz. Kolejnym etapem wycieczki będzie dwór w Muławkach, gdzie zobaczymy zbiory Muzeum Znaczków i Historii Poczty.

Spotykamy się więc w sobotę 23 maja o godz. 10.00 na parkingu przy ul. Pocztowej 13. Przewidywany powrót do Kętrzyna godz. 14.00.  Zapraszam

Tadeusz Korowaj – dyr. CBK

PS. W przypadku nie uzyskania zgody na zwiedzanie wnętrza pałacu, CBK przygotowało alternatywną trasę wycieczki. Wszystko okaże się na miejscu w Łężanach, więc na inną trasę wycieczki zapraszam w kolejną sobotę czerwca, o czym poinformujemy w mediach.