Zapraszamy na wycieczkę do Wopławek

Wopławki – pałac, fot. sprzed 1945r. z archiwum Bildarchiv der Kreisgemeinschaft Rastenburg

W sobotę 21 października Centrum Biblioteczno – Kulturalne organizuje kolejną samochodową wycieczkę. Tradycyjnie zbieramy się o godz. 10.00 na parkingu przy siedzibie Centrum przy ul. Pocztowej 11.

Tym razem zwiedzimy tylko jedną miejscowość, a mianowicie Wopławki. Dzięki uprzejmości dotychczasowego właściciela będziemy mogli zobaczyć wnętrza pałacu i neogotyckiego spichlerza. Pojedziemy tam na zaproszenie obecnego właściciela, z którym uczestnicy wycieczki z października ubiegłego roku mieli okazję spotkać się. Podczas krótkiego spotkania Pan Adam podzielił się z nami swoimi refleksjami dotyczącymi obiektów wchodzących w skład zespołu pałacowo – folwarcznego, które nabył. Więcej opowie podczas sobotniego spotkania, przy ognisku, o ile pozwoli na to pogoda – jak podkreślił.

Informacje o pałacu i spichlerzu zamieszczone zostały na naszej stronie https://www.cbk.starostwo.ketrzyn.pl/2022/10/04/zapraszamy-na-wycieczke-sladami-historii-ziemi-ketrzynskiej/

Będzie to jedyna okazja zobaczyć wnętrza pałacu i spichlerza, gdyż obecny właściciel wystawił je na sprzedaż.

Pragniemy nadmienić, że jest to ostatnia w tym roku samochodowa wycieczka ścieżkami historii ziemi kętrzyńskiej. Do wiosny przyszłego roku kolejne spotkania odbywać się będą tradycyjnie w siedzibie Centrum Biblioteczno – Kulturalnym Powiatu Kętrzyńskiego przy ul. Pocztowej 11, o czym będziemy wszystkich zainteresowanych informować w mediach.