Wystawa – Historia powiatu kętrzyńskiego

Od 2 sierpnia w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym Powiatu Kętrzyńskiego obejrzeć można wystawę „Powiat rastemborski w przeszłości. Z dziejów do 1945 roku”, którą opracowali i przygotowali pracownicy Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen (Bawaria) przy współpracy stowarzyszenia dawnych mieszkańców powiatu (Kreisgemeinschaft Rastenburg). Na poszczególnych planszach przedstawiona została m.in. historia i podbój przez Zakon pruskiej Barcji, na terenie której powstał powiat, dzieje strażnic zakonnych w Garbnie, Sątocznie i Bezławkach, rozwój rolnictwa i przemysłu rolno – spożywczego, historia Barcian z zamkiem, Srokowa, Korsz, wybranych siedzib szlacheckich (Głowbity, Łankiejmy, Prosna, Tołkiny), czy też historia lokalnej sieci kolejki wąskotorowej. Napisy na planszach są dwujęzyczne (polskie i niemieckie).

Wystawa czynna będzie w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 16.00 do końca września.  Zapraszają pracownicy CBK